Faktoring Lublin – bezpłatna pomoc w doborze najtańszej oferty
Pomyśl sobie, że posiadasz niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży odzieży BHP. Głównymi produktami oferowanymi przez Twoją firmę są rękawiczki, obuwie robocze, kamizelki oraz kaski. Głównymi klientami są małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z różnych branż typu motoryzacyjna, elektroniczna, budowlana. Większość tych firm posiada podpisaną z Tobą umowę na odroczoną płatność. Oznacza to, że pieniądze na konto otrzymujesz po 30 do 90 dni. Ze względu na kryzys finansowy nie wszyscy Twoi klienci są wstanie zapłacić Ci w uzgodnionym terminie. Potrzebujesz pieniędzy na spłatę własnych zobowiązań. Nie możesz sobie pozwolić na czekanie, a niekiedy na zwodzenie ze strony nierzetelnych kontrahentów. Pozwól sobie pomóc i skorzystaj z faktoringu.
Znajdziemy dla Ciebie najtańszy faktoring bezpłatnie!
Zadzwoń teraz! +48 533 88 78 78
Definicja faktoringu – informacje
Definicja faktoringu jest bardzo prosta. Faktoring jest to wymiana faktur sprzedażowych na gotówkę. W momencie sprzedaży własnych produktów wystawiasz fakturę kupującemu. Kupujący nie myśli w momencie zakupu o spłacie zobowiązania względem Ciebie, ponieważ umowa pozwala mu na spłatę po 30 dniach. Wytworzyłeś produkt i tym samym poniosłeś koszty wytwórcze i materiałowe. Musisz opłacić pensję pracownikom, rachunki za energię, opłacić kredyt zaciągnięty w banku. Nie możesz sobie pozwolić na wypłatę pensji swoim pracownikom po czasie wymienionym w ich umowie, ponieważ jest to niezgodne z prawem. Tak samo jak nie zapłacisz kredytu na czas to bank może zabrać Ci firmę na którą pracowałeś wiele lat. Pogarszająca się płynność finansowa Twojej firmy może doprowadzić do niewypłacalności a niewypłacalność stanowi krótką drogę do upadłości.
Z tego względu tak ważne jest otrzymanie pieniędzy błyskawicznie. Dzięki faktoringowi jest to możliwe nawet w 15 minut. Firma faktoringowa płaci za fakturę, którą wystawiłeś swojemu kontrahentowi. W zamian za otrzymaną fakturę wypłaca Ci tzw. zaliczkę faktoringową. Zaliczka ta wynosi od 80-100% wartości brutto wystawionych przez Ciebie faktur. Kwotę z faktury pomniejszoną o wynagrodzenie firmy faktoringowej otrzymasz po opłaceniu przez klienta faktury firmie faktoringowej.
Od momentu podpisania przez Ciebie umowy z firmą faktoringową. Należności za faktury wpłacane są przez Twoich klientów na konto firmy faktoringowej np. banku. Tym samym nie tracisz czasu na czasochłonne przypominanie o regulacji płatności swoim klientom. Ten czas możesz przeznaczyć na ulepszanie własnego procesu produkcyjnego i rozwój produktu. W przypadku komplikacji wynikających z niesubordynacji ze strony klientów w regulowaniu płatności to firma faktoringowa ma za zadanie kontakt z kontrahentami i egzekwowanie wpływu należności za zakupione produkty.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Lublinie
+48 533 88 78 78
Jaką firmę faktoringową wybrać?
W Polsce z faktoringu najchętniej korzystają duże przedsiębiorstwa. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty. Większość małych firm, jednoosobowych działalności czy małych spółek z o.o. nie posiada wystarczającej wiedzy na temat faktoringu. W internecie można znaleźć filmy w których reporter wchodzi do małych i średnich przedsiębiorstw i zadaje pytanie faktoring co to jest? Niestety niewiele osób jest wstanie odpowiedzieć mu na to pytanie.
Ilość firm faktoringowych dostępnych na rynku przyprawia o zawrót głowy. Zaleca się porównywanie i wyszukiwanie dopasowanych do Ciebie ofert pozostawić specjaliście. Ekspert finansowy w Lublinie za darmo doradzi Ci w wyborze firmy faktoringowej. Fachowy doradca zna dokładne oferty banków takich jak PKO, ING, mBank. Zostanie udostępniony do Twojego wglądu ranking dostępnych na rynku banków. Wystarczy skontaktować się z niezależnym doradcą za pośrednictwem poczty email bądź dzwoniąc na podany na stronie numer kontaktowy.
Większość banków wykorzystuje faktoring online. W zależności od umowy z bankiem czas wypłaty środków za fakturę może wynosić nawet 15 minut i to bez wychodzenia z domu.Takie rozwiązanie oferuje między innymi PEKAO faktoring. Jako przedsiębiorca Twoim głównym zadaniem jest skupienie się na rozwoju własnej firmy. Nie musisz tracić czasu w korku, żeby dostać się do banku w celu wypłaty zaliczki faktoringowej. Nie przejmujesz się, także wąskim oknem czasowym otwarcia instytucji bankowych. Bankowość elektroniczna działa 24h na dobę. Potrzebujesz tylko dostępu do internetu ze swojego laptopa czy smartfona.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Lublinie
+48 533 88 78 78
Rodzaje faktoringu – informacje
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów faktoringu m.in faktoring jawny, faktoring cichy, faktoring odwrócony. Najbardziej popularny jest jednak podział związany z ryzykiem braku spłaty pieniędzy ze strony kontrahenta. Faktor ma za zadanie skontaktować się z kupującym w celu ustalenia przyczyn braku zapłaty należności za fakturę. Podczas rozmowy następuje określenie daty spodziewanej płatności. Dłuższe opóźnienie skutkuje wysłaniem wezwania do zapłaty przez firmę faktoringową. W przypadku, gdy taki zabieg nie przynosi spodziewanych rezultatów to firma faktoringowa może rozłożyć kwotę na dogodne dla kupującego raty.
Uporczywe odmawianie zapłaty przez kupującego może poskutkować wszczęciem windykacji sądowej. Skierowanie sprawy do sądu odbywa się na wniosek sprzedawcy. Firma faktoringowa nie wykonuje takich działań bez powiadomienia i zgody udzielonej ze strony swojego klienta. Niestety każdy przedsiębiorca niejednokrotnie w swojej karierze natrafił na nieuczciwego kupującego. Wejście na drogę sądową z kupującym to już ostateczność. Na szczęście niewiele jest tego typu przypadków.
Przedłużający się brak spłaty należności i wyczerpanie innych dostępnych środków skutkuje tym, że bank może domagać się zwrotu zaliczki faktoringowej ze strony sprzedawcy. Faktoring pełny oferuje ubezpieczenie od braku spłaty ze strony kupującego. Tym samym zaliczka faktoringowa pozostaje w portfelu przedsiębiorcy. Koszty faktoringu pełnego są wyższe niż w przypadku faktoringu niepełnego. Doradcy z Lublina na podstawie informacji o historii transakcji zaproponują korzystną dla Ciebie formę faktoringu. Wyszukując w internecie frazę faktoring w Lublin woj. lubelskie znajdziesz drogę do kontaktu z ekspertami z dziedziny finansów.
Posiadanie rzetelnych i uczciwych kontrahentów jest przesłanką do wyboru faktoringu niepełnego. W odróżnieniu od faktoringu pełnego przedłużająca się spłata lub brak spłaty nie podlega ubezpieczeniu. W konsekwencji zaliczka faktoringowa może zostać odebrana od przedsiębiorcy w przypadku problemów ze spłatą należności od kupującego.
Obawy związane z zastosowaniem faktoringu
Główną obawą przedsiębiorców jest ryzyko pogorszenia się relacji pomiędzy Nimi a klientami. Kupujący nie odczuje żadnych innych zmian jak tylko to, że będzie dokonywał wpłat na konto firmy faktoringowej zamiast na konto swojego sprzedawcy. Klient może pomyśleć, że przestaliśmy mu ufać. Takie nastawienie może zaburzyć dobry rytm relacji biznesowych. Cichy faktoring to propozycja dla przedsiębiorców, którzy nie chcą informować klienta o korzystaniu z pomocy firmy faktoringowej. Spłaty należności będą pochodziły bezpośrednio od sprzedawcy do firmy faktoringowej a nie od kupującego. Zaliczka faktoringowa tak jak w przypadku faktoringu jawnego jest wypłacana sprzedawcy bardzo szybko.
Sprawdź również bezpłatne porównanie kredytów dla firm w Lublinie