Kredyty samochodowe Lublin

Jaki kredyt na samochód w Lublinie wybrać?

W jaki sposób stać się posiadaczem auta które będzie służyć przez długie lata i jednocześnie nie wydać całej gotówki? Kredyt samochodowy jest rozwiązaniem które w większości przypadków okaże się korzystniejsze od zwykłego kredytu gotówkowego. Zanim zdecydujemy się jaki wybrać kredyt na samochód warto dokładnie przeanalizować oferty banków przygotowane specjalnie na tą okazję.

Kredyt na zakup samochodu – zarówno nowego jak i używanego – może być znacznie tańszy od innych rodzajów finansowania zakupu pojazdu bo z reguły posiada solidne zabezpieczenie. W razie kłopotów z terminowymi spłatami bank może jednak w skrajnych sytuacjach próbować odebrać samochód.

Przeglądając oferty kredytów samochodowych zwróćmy uwagę na:


- RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania), uwzględnia ona oprócz nominalnego oprocentowania także pozostałe koszty kredytu (np. prowizje). Dzięki korzystaniu z RRSO będziemy mogli znacznie lepiej porównywać oferty banków pod względem kosztów kredytu. Nie trzeba chyba dodawać się ten wskaźnik powinien być jak najniższy.

- Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. W przypadku wysokich kwot kredytów może zdarzyć się, że bank zastrzeże sobie w umowie opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu. Należy wybierać takie oferty w których opłata ta je minimalna lub w ogóle zerowa. Pamiętajmy, że kiedy uzyskamy jakieś dodatkowe środki(podwyżka w pracy, rozwój biznesu, niespodziewane nadzwyczajne zarobki) zwykle bardziej opłaca się spłacić kredyt niż inwestować zarobione pieniądze bo mało prawdopodobne jest abyśmy osiągnęli większą stopę zysku niż oprocentowanie kredytu samochodowego.

- Walutę kredytu (najczęściej PLN ale zdarzają się też oferty w EUR i CHF). W wypadku kredytów walutowych będziemy mieli możliwość spłacania niższych rat, ale narazimy się na ryzyko kursowe i szybki wzrost naszego długu. Jeśli nie boimy się ryzyka, a nasz portfel wytrzyma ewentualne większe obciążenie to możemy zdecydować się na kredyt w obcej walucie.

- Rodzaj kupowanego pojazdu. Sprawdźmy czy bank udzieli nam kredytu na samochód z kraju i z zagranicy, bezpośrednio od dealera, osoby fizycznej, zakupiony z auto komisu, oraz od firmy nie zajmującej się sprzedażą pojazdów.

- Okres kredytowania, jeśli jest długi to pozwoli nam uzyskać większą zdolność kredytową i mniejszą miesięczną ratę.

- Dopuszczalny wiek auta. Banki ze zrozumiałych przyczyn nie chcą finansować zakupów samochodów starych, nim starsze auto tym kredyt będzie droższy. Uzyskanie kredytu samochodowego na samochód więcej niż 20 lat jest w praktyce bardzo trudne.

Oferty banków różnią się bardzo wieloma aspektami i w zależności od indywidualnej sytuacji różne banki mogą mieć najlepszą ofertę. Jeśli chcesz aby ten artykuł nakierował Cię na jakąś konkretną ofertę, to zwróć uwagę na ofertę banku Santander. Na polskim rynku bank ten od dawna specjalizuje się w udzielaniu kredytów samochodowych, potwierdza to między innymi prestiżowa nagroda złotego laura konsumenta 2010 przyznanego dla oferty kredytu samochodowego.

Aby zobaczyć szczegółowe informacje na temat poszczególnych ofert przejdź do sekcji kredyty samochodowe – oferty banków.

1 Comment

  1. Paweł pisze:

    Najważniejsze to porównać oferty banków, często różnice w RRSO są kolosalne!