Kredyt mieszkaniowy w Lublinie

Kredyt mieszkaniowy w Lublinie

Czasem zastanawiamy się kto tak naprawdę dostaje kredyty? Jakie wymagania musi spełnić osoba ubiegająca się o kredyt?W poniższym artykule postaramy się przedstawić Państwu jakie warunki należy spełnić, żeby kredyt dostać szybko i bez problemów, zwrócimy też uwagę na stereotypy krążące wśród społeczeństwa na temat przyznawania kredytów.Informacje pochodzą z publikacji czasopism branżowych banków oraz prasy np: Rzeczpospolita.

Kto dostanie kredyt mieszkaniowy?

Na to pytanie nie ma odpowiedzi jednoznacznej, dlatego mimo słabszych warunków finansowych nie obawiaj się że jesteś z góry skreślony przy weryfikacji zdolności kredytowej.Bardzo często banki wolą osoby ze stałymi dochodami oraz uporządkowaną historią kredytową ale z niższymi zarobkami, niż osoby posiadające duże dochody pochodzące np: z działalności gospodarczej (prowadzonej krótki czas - ale wykazujące znaczne dochody)Kredyty często są udzielane osobom które posiadają inne zadłużenia np: na karcie kredytowej - ważne żebyśmy mieścili się w ogólnych rozrachunkach.Warto również pamiętać żeby zebrać dokumentację z zarobków ,których nie mamy na umowie z naszym pracodawcą np: premie- warto poprosić naszego pracodawcę aby w miarę możliwości wystawił nam dokument który to potwierdzi, ewentualnie jeżeli takie dodatkowe dochody pojawiają się na naszym rozliczeniu z US Skarbowym warto zabrać do banku nasz PIT za ostatni rok podatkowy.Uważasz że musisz mieć umowę na czas nieokreślony żeby ubiegać się o kredyt mieszkaniowy? Nic bardziej mylnego jeżeli posiadasz ciągłość zatrudnienia, a pracodawcę zmieniasz co roku - bank nie powinien robić problemów!W powyższej sytuacji często okazuje się iż analityk bankowy przy weryfikacji uzna ,że jesteśmy osobą "obrotną" potrafiącą elastycznie przystosować do rynku pracy!Często okazuje się iż dobrze zarabiająca osoba nie mająca nikogo na utrzymaniu, bez karty kredytowej i bez innego zadłużenia może nie otrzymać kredytu. Nawet gdy ma zdolność kredytową. Nie jest bowiem wiarygodna dla banku .Wniosek jest jeden przed udaniem się do banku warto zasięgnąć rady doradcy finansowego - jest to bezpłatne źródło informacji, dodatkowo osoba taka jest mocno zorientowana jaką ofertę dobrać do warunków finansowych klienta ,aby ten otrzymał najbardziej opłacalny kredyt w najszybszym czasie.
Kredyt mieszkaniowy w Lublinie
Kredyt mieszkaniowy w Lublinie - kto go może otrzymać?

Dlaczego placówki banków tak łatwo odrzucają wnioski o kredyt?

Zazwyczaj spowodowane jest to tym iż osoba przyjmująca wnioski kredytowe od klienta w banku nie jest analitykiem finansowym co skutkuje tym iż bank przyjmuje nasze papiery do weryfikacji po czym okazuję się ,że analityk stwierdza brak zdolności kredytowej.Kredyt zostaje odrzucony,a my straciliśmy cenny czas potrzebny do finalizacji np: zakupu mieszkania.Chodzenie po kilku bankach + weryfikacja może nam zająć mnóstwo czasu, którego tak naprawdę nie mamy, ponieważ gdy upatrzymy wymarzone mieszkanie wypłata kredytu powinna nastąpić w określonym czasie - jest to kolejny argument który mówi iż przed zakupem lub w jego trakcie należy skorzystać z profesjonalnego doradztwa finansowego, nasza firma zrobi to bez żadnych kosztów.

Idealny klient według banku to:

Banki diametralnie zmieniły podejście do klientów. – Przed kryzysem obowiązywała zasada, że im wyższy kredyt, tym lepsze warunki cenowe mogliśmy wynegocjować. Dziś panuje opinia, że im wyższy kredyt, tym większe potencjalne ryzyko, a tym samym wyższa marża banku.Co trzeba zrobić, by dziś pożyczyć pieniądze na mieszkanie?Większość analityków twierdzi, że idealnie jest, gdy osoba starająca się o kredyt ma: wkład własny (min. 10 proc.), idealną historię spłaty starych zadłużeń, zdolność kredytową wyższą o 20 – 30 proc. niż rok temu przy tym samym kredycie, stałe zatrudnienie, współkredytobiorcę oraz upatrzony lokal w stanie zaawansowanym lub najlepiej gotowy (ale nie w wielkiej płycie).Do tego – dodaje Rzeczpospolita – potencjalny kredytobiorca powinien mieć jeszcze dużo cierpliwości i zarezerwować sobie dwa – trzy miesiące na przejście procedur bankowych i wypłatę pieniędzy.

1 Comment

  1. informatyk pisze:

    Dostaną Ci którzy nie maja problemów w BIK oraz mają dobrą pracę 🙂