Lubelskie dzielnice dla studentów. Gdzie szukać pierwszego mieszkania?

Lubelskie dzielnice dla studentów. Gdzie szukać pierwszego mieszkania?

Lubelskie dzielnice dla studentów. Gdzie szukać pierwszego mieszkania? Zdjęcie: pixabay.com

Lublin jest jednym z najpopularniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Studenci stanowią jedną z największych grup społecznych w tym mieście, więc nie dziwi fakt, że rynek mieszkaniowy jest w dużym stopniu nastawiony właśnie na studentów lubelskich uczelni. W końcu w akademikach miejsca są ograniczone, a każdy pragnie znaleźć wygodne i tanie lokum w atrakcyjnej lokalizacji. Gdzie szukać ofert, jeśli właśnie zaczynasz studia w Lublinie?

Lublin studencki – dlaczego jest wciąż popularny?

Na terenie miasta działa szereg uczelni wyższych, a najbardziej renomowane z nich to:

  • Katolicki Uniwersytet Lubelski,
  • Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie,
  • Uniwersytet Medyczny,
  • Uniwersytet Przyrodniczy.

Poziom nauczania i program studiów przyciągają studentów z każdego regionu Polski, jednak nie tylko to liczy się przy wyborze. Równie istotna jest kulturalna i rozrywkowa oferta miasta, która w niczym nie ustępuje Warszawie czy Krakowowi. Jest tu jednak o wiele spokojniej.

Pokój lub mieszkanie na wynajem. Na co mogą liczyć lubelscy studenci?

Jeśli nie dostałeś się do akademika lub po prostu wolisz bardziej prywatne warunki mieszkania, możesz zdecydować się na wynajem pokoju lub nawet mieszkania na atrakcyjnych warunkach. Takich ofert jest w Lublinie więcej niż myślisz. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „mieszkanie Lublin sprzedaż” lub „mieszkanie Lublin wynajem”, aby znaleźć szereg ofert w różnych cenach i metrażach, także w nowym budownictwie o wysokim standardzie.

Do rejonów Lublina, które z perspektywy studenckiej są najatrakcyjniejsze, należą:

  • Śródmieście,
  • Wieniawa,
  • Czuby,
  • Rury,
  • Czechów.

Pod względem infrastruktury mieszkalnej Lublin jest bardzo atrakcyjnym miastem. Działa tutaj kilku dużych deweloperów, którzy tworzą komfortowe mieszkania w nowoczesnym budownictwie. Nierzadko takie lokale od razu przeznaczane są przez właścicieli pod wynajem dla studentów. Wystarczy, że precyzyjnie określisz warunki, jakie Cię interesują oraz Twoje możliwości finansowe.

Komentarze są wyłączone.